recenzja

Ziaja MED – Kuracja lipidowa, Fizjoderm krem na dzień/na noc

Dawno nie widziany post z recenzją. A raczej spostrzeżeniami, bo w zapasach miałam 3 próbki.
Ziaja MED Kuracja lipidowa, Fizjoderm krem na dzień/na noc
źródło: www.ziaja.com
Ziaję każdy zna, większość zapewne używała ich produktów. Ja z Ziają po raz pierwszy spotkałam się jako nastolatka.

opis producenta:
• Nie narusza ciągłości warstwy lipidowej naskórka.
• Uzupełnia ubytki fizjologicznych składników skóry.
• Intensywnie nawilża oraz zmniejsza transepidermalną utratę wody.
• Wyraźnie redukuje podrażnienia.
wskazania: skóra alergiczna, atopowa, odwodniona
stosowanie:
Krem nanieść na skórę twarzy, delikatnie wklepać. Chronić skórę przed bezpośrednim światłem słonecznym.
źródło:http://www.ziaja.com/offer/ziajamed/skora_alergiczna__atopowa__odwodniona,prod:fizjoderm_krem_na_dzien_na_noc.html
skład:
Ziaja MED Kuracja lipidowa, Fizjoderm krem na dzień/na noc
Pełna wersja to 50ml tubka, która kosztuje około 14zł. Ja do dyspozycji miałam 3 próbki. Na saszetkach nie jest napisana pojemność, ale to chyba 5ml. Saszetki wystarczyły mi na 12 aplikacji.
Ziaja MED Kuracja lipidowa, Fizjoderm krem na dzień/na noc
Do produktów Ziaji podchodzę z dużą rezerwą. Nie pałam do nich miłością, ale też nie nienawidzę. Są ok i tyle.
Nie cierpię na AZS, ale podrażnienia czy wysuszenie cery (szczególnie w sezonie grzewczym) nie są mi obce. Dlatego postanowiłam zużyć te próbki i przekonać się o działaniu kuracji.
Na początku stosowałam kurację na dzień. Cera była ładnie zmatowiona i nawilżona, „uspokoiła się”, krem szybko się wchłaniał. Niestety po 3 aplikacjach przestało być tak ładnie. Po nałożeniu krem w ogóle się nie wchłaniał, pozostawiając na mojej twarzy tłustą warstwę. Wyglądałam, jakbym wysmarowała się smalcem. Nie poddałam się i postanowiłam nałożyć go na noc. I w tym przypadku dla mojej mieszanej cery to najlepsza opcja. Krem co prawda nadal pozostawiał tłustą warstwę, ale że nigdzie nocami nie chadzam (no chyba, żeby pokoś nastraszyć ;P) to nie było to dla mnie dużym problemem. Następnego dnia cera była natłuszczona (tak w sam raz), wygładzona, miękka w dotyku. Poradził sobie też z drobnym podrażnieniem. Niestety pod koniec używanie moja cera przyzwyczaiła się do niego i nawilżenie nie było takie, jak na początku.
Ziaja MED Kuracja lipidowa, Fizjoderm krem na dzień/na noc
Konsystencja jest lekko tłustawa, ale sam krem nie jest ciężki. Dobrze rozprowadza się na twarzy. Ma dość specyficzny zapach, który może przeszkadzać. Krem nie zapchał mnie, nie uczulił.
Czy kupię pełnowymiarowe opakowanie? Raczej nie. Jeśli chodzi o mnie, to ten krem jest ok. Nie wprawił mnie w zachwyt, ale też nie zrobił mi krzywdy.

You may also like

Podobne posty