hot TOP

TOP5 – dramy

Leniwa niedziela nie sprzyja pisaniu postów, oj nie. ;) A ostatnio nie przygotowałam nic 'na zapas’. Ale za sprawą Kawaii Maniac dzisiaj na blogu wpis o moim ulubionych koreańskich dramach.
Pierwszą dramę podsunęła mi Waves. To były szalone czasy, kiedy odcinki były dostępne tylko na clubbox’ach. A ich jakość nie powalała. 100MB na cały odcinek – brzmi fajnie, nie? xD
Listę podzieliłam na komedie i dramaty. „Troszkę” dram obejrzałam ;), ale postanowiłam wybrać tylko po 5.

~ KOMEDIE ~ 
Attic Cat (Cat on the Roof)
Attic Cat (albo Cat on the Roof)
Moja pierwsza drama. :)
On jest studentem prawa, który raczej niezbyt przejmuje się nauką. Wychowywany przez dziadka, ponieważ Jego rodzice zginęli w wypadku. Ona wychowywała się w sierocińcu. Może nie jest zbyt rozgarnięta, ale nie wstydzi się przyznać do błędów. W wyniku małego zamieszania On dowiaduje się, że Ona przyjaźni się z dziewczyną, którą On kocha. Sytuacja przybiera inny bieg, kiedy ta dwójka spędza ze sobą noc (one-night-stand).
My name is Kim Sam Soon
My name is Kim Sam Soon
Tytułowa bohaterka jest cukiernikiem. Niestety nakrywa swojego chłopaka na zdradzie. Jakby tego było mało przez przypadek wchodzi do męskiej toalety i spotyka Ji Hoon’a. Ten okazuje sie być właścicielem restauracji o postanawia zatrudnić bezrobotną Sam Soon. Ji Hoon i Sam Soon drą ze sobą koty, no ale kto się czubi, ten się lubi. W całej akcji brakuje tylko byłej dziewczyny/narzeczonej, prawda? :) No więc zjawia się. Była Ji Hoon’a wraca ze Stanów z zamiarem odzyskania go.
Rooftop Prince
Rooftop Prince
Żona młodego księcia z dynastii Joseon zostaje zamordowana. Ten wraz z trzema zaufanymi sługami postanawia odnaleźć mordercę. Już prawie im się udaje, ale wpadają w zasadzkę i podczas ucieczki zostają przeniesieni do Seulu XXI wieku. Odnajdują dziewczynę podobną do siostry księżniczki oraz kolejne wcielenie samej księżniczki. A wszystko to w wielu zabawnych sytuacjach i próbach odnalezienia się w zupełnie obcych dla nich warunkach.
Coffe Prince (The 1st Shop of Coffee Prince)
Coffe Prince (albo The 1st Shop of Coffee Prince)
Typowy schemat koreańskiej dramy: Ona – biedna, ale ciężko pracująca. On – bogaty imprezowicz. Jest też babcia, która ma już dość rozrywkowego trybu życia wnuka. Składa mu propozycję nie do odrzucenia – musi ożenić się z dziewczyną, z którą umówiła go na randkę w ciemno. Ale nie taki Han Kyul (On) głupi. :) Namawia Eun Chan (Ją), by udawała jego chłopaka. Potencjalną żonę trzeba odstraszyć, a ten sposób wydaje się najpewniejszy. Wszystko się udaje, ponieważ Eun Chan wyglądem przypomina chłopaka. :]
Eun Chan pracuje w kawiarni, którą zarządza Han Kyul. Przez cały czas pilnuje się, żeby nie zdradzić się ze swoją prawdziwą płcią. A tymczaem Han Kyul coraz bardziej ją lubi.
Goong (Princess Hours)
Goong (albo Princess Hours)
Korea XXI wieku, w której panuje monarchia. Historia zaczyna się po śmierci króla. Ten dawno temu obiecał swojemu przyjacielowi, że jego wnuk, który będzie następcą tronu ożeni się z jego wnuczką. Ale ani książe Shin, ani Chae Kyung myślą o małżeństwie. Ta dwójka nie dość, że chodzi razem do szkoły, to co najważniejsze – szczerze się nie znosi.
~ DRAMATY ~
What Happened in Bali
What Happened in Bali
Lee Soo Jung jest agentką biura podróży, która próbuje zapomnieć o trudnym dzieciństwie i szuka swojego szczęścia na Bali. Poznaje tam Jae Min, In Wook’a i Young Joo. Na pozór idealni, uwikłani w trójkąt miłosny.
Sorry, I Love You
Sorry, I Love You
Cha Moo Hyuk został adoptowany przez australijską rodzinę. Był jednak przez nią źle traktowany, dlatego zdecydował się zostać bezdomnym. W wyniku postrzału w głowę zostały mu 3 miesiące życia. Moo Hyuk postanawia wrócić do Korei i odnaleźć biologiczną matkę.
A Love to Kill
A Love to Kill
Bok Gu to zawodnik K-1, który wychowywał się w sierocińcu. W wyniku nieszczęśliwego wypadku jego brat spada z dachu i pozostaje w stanie wegetacji. Bok Gu o wszystko Eun Seok, na której postanawia się zemścić. Żeby zrealizować swój plan zostaje jej ochroniarzem.
The Devil
The Devil
Detektyw Kang Oh Soo prowadzi śledztwo w sprawie dwóch morderstw. Jedyną rzeczą, które je łączy to pozostawione na miejscu zbrodni karty tarota. Z czasem okazuje się, że łączy je więcej. Również adwokat broniący podejrzanych w obu sprawach.
The Snow Queen
The Snow Queen
Jako nastolatek Tae Woong i jego przyjaciel Jeong Kyu uznawani są za matematycznych geniuszy. Obaj biorą udział w międzynarodowej olimpiadzie, którą wygrywa Tae Woong. Jeong Kyu nie mogąc pogodzić się z przegraną popełnia samobójstwo. Ten fakt bardzo wpływa na dalsze życie Tae Woong’a.
I jak, są jacyś zainteresowani? Specjalnie starałam się podać bardzo ogólny opis. :)
A może macie ochotę na podobną listę z filmami?

You may also like

Podobne posty