recenzja

Merz Spezial Dragees, suplement diety. Efekty po miesięcznej kuracji.

Merz Spezial Dragees, suplement dietyMoje kłopoty z wypadaniem włosów zaczęły się z początkiem tego roku. Na początku nie zwracałam na to większej uwagi. Była akurat wiosna, więc uznałam, że w okresie letnim wszystko się ustabilizuje. Ale tak się niestety nie stało. Nawet Pan Domu zauważył, że coś jest nie tak. Potrafiłam na kanapie zostawić całkiem sporo włosów. Do tego doszły kłopoty z łamliwymi paznokciami. Po prostu tragedia. Dlatego postanowiłam wspomóc swój organizm od wewnątrz i zakupiłam opakowanie Merz Spezial.Merz Spezial Dragees, suplement dietyMerz Spezial to suplement diety działający na włosy, paznokcie i skórę. W składzie drażetek znajdują się m.in. kwas foliowy, witaminy, cynk, żelazo, biotynę z niacyną. Jak wspomniałam Merz Spezial działa na trzech obszarach i oferuje:
* świeżą i promienną skórę
Dla zachowania miękkiej i gładzkiej skóry niezbędne jest uzupełnianie diety o biotynę, witaminę B2, niacynę oraz cynk. Połączenie tych składników w Merz Spezial pozwoli odżywić skórę oraz zredukuje jej suchość i szorstkość.
* gęste i lśniące włosy
Aby włosy były gęste i lśniące w codziennej diecie konieczne są cynk i biotyna. Natomiast na prawidłowy przebieg procesu tworzenia włosa mają wpływ aminokwasy: cysteina i metionina. Dzięki tym skłądnikom zawartym w Merz Spezial włosy będą nie tylko błyszczące, ale staną się również bardziej gęste, mocne i odporne na wypadanie.
* piękne i mocne paznokcie
Osłabiona i popękana płytka paznokcia odzwierciedla niedobór substancji odżywczych w organizmie. Aby ją odbudować niezbędne jest uzupełnianie diety w cynk i żelazo oraz aminokwasy zawierające siarkę. Wszystki te składniki znajdziemy właśnie w Merz Spezial.
Merz Spezial Dragees, suplement dietyRezultaty widoczne po stosowaniu Merz Spezial. [Badania trwały 6 miesięcy i były prowadzone na grupie 21 kobiet.]
* skóra – gładka, miękka, promienna
* paznokcie – równa, mocna płytka paznokci
* włosy – zdrowe, mocne, widoczny spadek liczby wypadających włosów (źródło)

Na zdjęciu poniżej znajdziecie skład drażetek.

Merz Spezial Dragees, suplement diety
W szklanej butelce znajduje się 60 powlekanych tabletek. Zalecane jest stosowanie jednej tabletki dwa razy dziennie, tak więc jedno opakowanie to miesięczna kuracja suplementem diety.

Merz Spezial Dragees, suplement diety
Zaczynając kurację skupiłam się na dwóch problemach, o których wspomniałam na początku postu – wypadające włosy i łamliwe paznokcie. Na nich skupiłam swoją uwagę i uważnie przyglądałam się ewentualnym zmianom. Więc jak to wyglądało po miesięcznym stosowaniu Merz Spezial?

* włosy
Jeśli chodzi o włosy to różnicę zauważył tak naprawdę Pan Domu. Ja jakoś niespecjalnie zauważałam ograniczenie wypadania, ponieważ podczas czesania włosów na szczotce nadal zostawało ich sporo. Dopiero Pan Domu stwierdził, że tabletki działają, ponieważ na kanapie zostawiam pojedyncze włosy. Po tej uwadze zaczęłam sprawdzać, jak dużo włosów znajduje się na kanapie czy podłodze. I rzeczywiście – było ich zdecydowanie mniej.

* paznokcie
Przy paznokciach szybciej zauważyłam różnicę. Przez pierwsze dwa tygodnie były mocniejsze, nie rozdwajały się, nie pękały. Ale w trzecim tygodniu sytuacja diametralnie się zmieniła. Jednego dnia pękły mi dwa paznokcie – jakbym w coś uderzyła. Po kilku dniach pękły kolejne. Niestety w przypadku paznokci Merz Spezial w ogóle mi nie pomógł.

Merz Spezial Dragees, suplement diety
Nie skupiałam się zbytnio na skórze, ponieważ z nią nie mam większych kłopotów. Ale pod koniec stosowania drażetek zauważyłam podskórne grudki. Czy to wina suplementu? Nie wiem, ale zniknęły po niecałym tygodniu od zaprzestania ich stosowania.
Merz Spezial Dragees, suplement diety
Merz Spezial stosowałam tylko przez miesiąc. Czy powinnam przedłużyć kurację, żeby poobserwować skutki w dłuższym okresie? Pewnie tak, ale zniechęciło mnie do tego pękanie płytki paznokci.

You may also like

Podobne posty