Gmarket

Gmarket – poradnik część I

Gmarket
Gmarket tutorial część I
~ krótkie przedstawienie i założenie konta ~
tutorial korzystania ze strony http://english.gmarket.co.kr

Jest to pierwszy tutorial dotyczący zakupów na Gmarkecie. Wkrótce pojawią się następne części.

» Czym jest Gmarket?
Po pierwsze – to nie sprzedawca. Gmarket to platforma dla sprzedawców – coś jak ebay (który jest zresztą właścicielem Gmarket’u), Amazon czy nasze allegro.
Produkty wielu koreańskich firm (jak np. Etude House, Tony Moly, Missha) można kupić właśnie tutaj. Większość z nich ma na Gmarkecie oficjalne sklepy, które wysyłają rzeczy poza Koree. A jeśli nie – warto poszukać indywidualnych sprzedawców.
Gmarket
Różnica między ebay’em a Gmarket’em polega na tym, że sprzedawcy z GM nie wysyłają swoich produktów indywidualnie do osoby kupującej. Po złożeniu zamówienia i zapłaceniu (o tym mowa później) sprzedawcy przesyłają kupione rzeczy do magazynu Gmarket. Tam są one pakowane do kartonu, ważone (w przypadku różnicy między wagą założoną za którą zapłaciliśmy a wagą rzeczywistą, różnica jest zwracana na nasze konto Gmarket) i wysyłane do nas.
Gmarket
» Czym wysyłane są paczki?
Jeśli chodzi o klientów mieszkających poza Koreą, Gmarket wysyła paczki EMS’em. EMS to jedyna możliwość wysyłania paczek poza Koree.
 
tabela kosztów wysyłki z podziałem na wagę paczki – http://english.gmarket.co.kr/challenge/neo_help/international_shipping_info.asp
» Płatność za zakupy.
Płacić można kartą kredytową, PayPal’em lub 'cash balance’.
VISA i MasterCard, należy je zweryfikować. Ja zawsze płacę PayPal’em.
ZAKŁADANIE KONTA
 
– należy wypełnić wszystkie wymagane pola
– Alien Registration Number nas nie dotyczy
Gmarket
Po zatwierdzeniu wszystkich danych (submit) na konto mailowe podane w rejestracji po kilku minutach powinien przyjść link weryfikacyjny. Jeśli nie ma go w skrzynce odbiorczej, należy sprawdzić spam. 
Jeżeli nie dostaniemy go w przeciągu 24 godzin, warto skontaktować się z Centrum Obsługi – [email protected]
 
Swoje konto zakładałam dawno i niestety nie pamiętam, czy do weryfikacji było potrzebne coś jeszcze. 

You may also like

Podobne posty