PUREBESS Snail School Gel

PUREBESS Snail School Gel
Ten ślimakowy żel pokazywałam Wam z okazji grudniowych zakupów. Większość z tych rzeczy zdążyłam juz poużywać i w niedługim czasie spodziewajcie się recenzji/przemyśleń. :)
Na pierwszy ogień recenzji z tego małego stadka idzie PUREBESS Snail School Gel. Nie bylo go w moich planach zakupowych, ale moja cera potrzebowała ratunku a przy okazji nadarzyła się promocje na ten żel. No więc jak tu nie skorzystać. :)

PUREBESS Snail School Gel
Teraz będzie trochę moich nieporadnych tłumaczeniowych wypocin. xD Coś mnie naszło, żeby niedzielne popołudnie nie zostało spędzone bezproduktynie a recenzja była pełna – przetłumaczyć to i owo z opakowania.
opis producenta:
Śluz ślimaka pomaga problematycznej i wrażliwej skórze. Stymuluje ją i pomaga wrócić do zdrowia. Roślinne składniki intensywnie ją nawilżają.
Producent zaleca, że w przypadku wystąpnienia jakichkolwiek niepokojących objawów zaprzestać używania i skonsultować się z dermatologiem. Te objawy to m.in. świąd, podrażnienie, obrzęk. Żelu nie należy stosować w przypadku świeżych ran, egzemy.
Żel w 90% składa się z ekstraktu ze śluzu ślimaka EGF (czynnik wzrostu naskórka). W tym miejscu zacytuję Srokę: „EGF spowalnia proces starzenia się skóry, wspomaga odnowę komórkową w naskórku, skórze utrzymać młody, chroni skórę przed uszkodzeniami i podrażnienia, poprawia strukturę skóry. Tego typu kosmetyki przeznaczone sa do skory z problemami takimi jak blizny, poparzenia, plamy pigmentacyjne, przebarwienia, trądzik czy zmarszczki. Systematycznie stosowane pozwalają odzyskać naturalną elastyczność i gładkość skóry, redukują blizny i przebarwienia oraz wypełniają zmarszczki.” (źródło)
skład:
PUREBESS Snail School Gel
PUREBESS Snail School Gel
opakowanie: Żel znajduje się w miękkiej plastikowej tubce, z której bez problemu wydobywamy produkt. Tubka zakręcana, na zakrętce możemy postawić opakowanie, dzięki czemu żel nie osiądzie na ściankach. Tubkę dostajemy zapakowaną w kartonik. Dzióbek przez który wydobywamy żel jest zabezpieczony folią.
PUREBESS Snail School Gel
konsystencja: Żelowa, nie lejąca. Produkt jest bezbarwny.
zapach: bez zapachu
PUREBESS Snail School Gel
PUREBESS Snail School Gel
PUREBESS Snail School Gel
pojemność: 50g
cena: ok. 30zł na Ebay’u
PUREBESS Snail School Gel
ogólna ocena:
Żel jest bardzo przyjemny w aplikacji – po nałożeniu szybko się wchłania, nie zostawiając przy tym żadnego śliskiego/tłustawego filtru. Nie klei się, jest bardzo ‚lekki’ jeśli mogę tak o nim powiedzieć. Po nałożeniu na twarz nie czuć, że sie go ma.
Zaczęłam go używac w połowie stycznia. Teraz mamy początek maja i dopiero kilka dni temu zauważyłam, że powolutku się kończy. Kosmetyk spokojnie starcza na 3 miesiące codziennego używania. Nakładałam go na noc.
A co z obietnicami producenta? Żel rzeczywiście nawilża i uspokaja cerę. Już po dwóch tygodniac widać różnicę przed używaniem żelu, a po. Koloryt cery jest wyrównany, zniknęły mniejsze przebarwienia. Podczas używanie tego żelu zauważyłam szybsze gojenie stanów zapalnych czy podrażnień. Jak wiecie nie mam większyc problemów z trądzikiem, ale i mnie on się zdarza (ze wskazaniem na czas przed okresem, kiedy hormony szaleją). Czasami zdarzało się, że pojawiały się stadnie po kilka sztuk i nie należały do najmniejszych. A teraz? Pojawią się co najwyżej dwa i to taki, które bez problemu można zatuszować korektorem. Poza tym znacznie szybciej znikają. Żaden ze składników nie uczulił mnie, nie odczuwałam dyskomfortu.
Osobiście jestem z tego żelu bardzo zadowolona i zapewne do niego wrócę. Teraz planuję zakupić krem ślimakowy firmy SCINIC, ale co ostatecznie wybiorę nie wiem nawet ja sama. ;]

RelatedPost