KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush

KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
Na dobre rozpoczęcie tygodnia (bo poniedziałek w pracy był ociężały i w ogóle do d***) post o czymś przyjemnym. :)
Jakiś czas temu postanowiłam powolutku, w miare moich skromych możliwości zaopatrzać się w pędzle do makijażu. Postawiłam jednak na pędzle lepsze gatunkow – a nie pierwsze lepsze z brzegu, byle tylko je mieć. I tak długo gdybałam nad pędzlem do podkładu. W mojej głowie pojawiło się kilka opcji. Ale jak to ja, koniec końców i tak skończyłam z tym, czego na początku w ogóle nie brałam pod uwagę. :) Tym oto sposobem (z przypadku) mieszka u mnie pędzel od ESPRIQUE firmy KOSÉ.

KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
Pędzel został kupiony w Japonii, tak więc mam pewność, że nie jest żadną podróbą.
Oryginalne opakowanie wyglądaja jak na zdjęciu powyżej. Plastikowa koperta, dodatkowo pędzel znajduje się w folii. Po wyjęciu białego kartonika okazuje się, że do pędzla dodawane jest także etui. Dobra sprawa, kiedy chcemy zabrać pędzel w podróż.
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
W środku kartonika opis pędzla i instrukcja obsługi. Na szczęście jest też wersja obrazkowa. :) Mój japoński woła o pomste do nieba, tak więc nie będe się siliła na tłumaczenie z oryginału i pomogę sobie wersją angielskojęzyczną dostępną na singapurskiej stronie KOSÉ.
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
opis producenta:
Aksamitnie miękki pędzel, który zakrywa pory po jednym pociągnięciu.
Przekątna powierzchnia sprawia, że pędzel bez problemu dociera w okolice oczu czy nozdrzy. Liczne, miękkie, treściwe włosie nie wypuszcza podkładu.
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
Pędzla można używac zarówno do podkładów w kamieniu, jak i tych płynnych. Używam go do kremów BB i świetnie się przy nich sprawdza. Przy tych bardziej treściwych włosie lepiej delikatnie spryskać wodą.
Włosie rzeczywiście wg obietnic producenta jest bardzo gęste, ale jednocześnie delikatne i plastyczne. Nie ma mowy o sztywnym druciaku, którym możemy sobie zrobić krzywdę. Pędzel nie spija płynnych kremów BB – równomiernie je rozprowadza tworząc naturalny efekt. Również z gęstszymi kremami dobrze sobie radzi.
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
Pędzel dobrze leży w dłoni. Rączka wykonana jest z twardego plastiku (pełnego w środku), skuwka z metalu. Skuwka jest dobrze osadzona – włosie nie wypada, nie przesuwa się. Do czyszczenia używam płynu Daiso. Włosie podczas czyszczenie nie odkształca się, póki co pędzel nie stracił żadnego włoska. Niestety nie wiem z czego wykonane jest samo włosie. Nigdzie nie mogłam znaleźć tej informacji.
Pędzel oczyszczam przed pójściem spać, tak więc nie wiem jak długo schnie. Najważniejsze, że przy porannym makijażu jest czyściutki i gotowy do użycia.
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
Pędzel ESPRIQUE nie należy do największych. Jego długość to 12.5cm (mierzona razem w włosiem), średnica główki to niecałe 3cm.
KOSÉ ESPRIQUE Foundation Brush
Na początku podchodziłam do niego niepewnie, natomiast teraz nie wyobrażam sobie innego pędzla do makijażu.

RelatedPost