Holika Holika Honey Sleeping Pack – Acerola

Holika Holika Honey Sleeping Pack
źródło: auction.co.kr
Dzisiaj opowieść o sleeping pack’u firmy Holika Holika. Sleeping pack’i lubię i staram się je stosować w miarę regularnie. Niestety jestem z natury leniwcem cierpiącym na sklerozę. ;] Jednak szczególnie w takim okresie jak teraz – mam na myśli okres cieplny – warto o nich pamiętać i na noc porozpieszczać naszą cerę.
Co to sleeping pack? To całonocna maseczka. Ma formę gęstego żelu i nakładamy ją przed pójściem spać na wcześniej oczyszczoną twarz. Taka maseczka ma intensywnie nawilżać.

Maseczki z linii Honey Sleeping Pack są dostępne w trzech wersjach:
– Blueberry Honey – zawiera w składzie 20% wyciągu z borówki oraz 20% miodu
– Acerola Honey – zawiera w składzie 20% wyciągu z wiśni Acerola oraz 20% miodu
– Canola Honey – zawiera w składzie 20% wyciągu z rzepaku oraz 20% miodu
Holika Holika Honey Sleeping Pack Acerola
Acerola, zwana też wiśnią z Barbados, to owoc najbogatszy w witaminę C. 4.5g owoców ma jej tyle, co kilogram cytryn. Zawiera w sobie także znaczne ilości prowitaminy A, witamin B1, B2 czy PP.
Acerola to silny antyoksydant – nawilża i uelastycznia skórę, przeciwdziała jej starzeniu.
więcej na: http://urodaizdrowie.pl/acerola-zastosowanie-i-wlasciwosci
sposób użycia:
Wieczorem po umyciu i przemyciu twarzy tonikiem nałożyć odpowiednią ilość. Dla lepszego wchłaniania delikatnie wklepać. Następnego dnia zmyć letnią wodą.
skład:
Holika Holika Honey Sleeping Pack Acerola
opakowanie: szklany słoiczek zakręcany plastikową nakrętką; brak szpatułki do nakładania produktu
Holika Holika Honey Sleeping Pack Acerola
konsystencja: lekko żelowa, w cieplejszej temperaturze lejąca; ze względu na miód w składzie sleeping pack jest lepki
Holika Holika Honey Sleeping Pack AcerolaHolika Holika Honey Sleeping Pack Acerola
zapach: przyjemny zapach miodu z wyczuwalną cierpkością charakterystyczną dla wiśni
pojemność: 90ml
cena: ₩ 8.800 – około 26zł
Holika Holika Honey Sleeping Pack Acerola
ogólna ocena:
Przyznam szczerze, że mam co do tego sleeping pack’u mieszane uczucia. Nawilżał, ale nie do końca tak, jakbym chciała. Ale po kolei.
Maseczka zamknięta jest w szklanym słoiczku. Kształtem skojarzył mi się z małym co nieco Kubusia Puchatka. :) Minusem jest brak szpatułki do nakładania. No i te szkło, ponieważ opakowanie jest ciężkie.
Wystarczy mała ilość maseczki, żeby nałożyć ją na całą twarz. Wchłania się dosyć szybko. Pozostawia na twarzy cienką warstwę, która naszą cera wchłania podczas snu. Zapach jest słodko-cierpki. Konsystencja maseczki jest lekka. Jest lekko lejąca, dlatego może sprawiać problemy podczas nakładania.
Sleeping pack z wiśnią ma odnawiać naszą cerę, wygładzać ją. I rzeczywiście – na drugi dzień jest wygładzona i rozjaśniona, wygląda na wypoczętą. Niestety jestem rozczarowana poziomem nawilżenia. W moim przypadku nie było ono na tyle intensywne, jak bym chciała. Poza tym towarzyszyło mi uczuciu cierpkości na twarzy.
Sleeping pack nie uczulił mnie, nie przyczynił się do powstania wyprysków.
Ze względu na miód w składzie, maseczka jest lepka. Dlatego jeśli nie chcemy pobrudzić sobie poduszki, możemy ją nałożyć na 15-20 minut, po czym zmyć i iść spać.

RelatedPost